На території Корнинської ТГ буде проведено пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу
На території Корнинської ТГ буде проведено пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу
Житомирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що з метою зменшення захворюваності на сказ та його профілактики серед диких тварин, в період з 13-15 травня буде проводитись весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Що це таке?
Пероральна імунізація (вакцинація) від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо вакцинувати класично (внутрішньом’язово або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.
Як розкладають вакцину?
Раніше для розповсюдження вакцини використовували авіацію. Наразі, враховуючи дію воєнного стану, її розповсюдження буде здійснено шляхом наземного розподілу принад. Утворено спеціальні робочі групи, які вручну розкладатимуть принади з вакциною на заздалегідь визначених територіях, площа яких погоджена із районними військовими адміністраціями. Планується охопити територію площею 119,00 кв. км, на якій буде розкладено 2975 принад з вакциною (з розрахунку 25 приманок на 1 кв. км).
Для інформації!
Принади з вакциною їстівні, у формі брикетів коричневого кольору та розміром з сірникову коробку. Зовнішня оболонка виготовлена з м’ясо-кісткового борошна, яке надає специфічного запаху, що приманює тварин на великих відстанях. Всередині брикету знаходиться желеподібна капсула з антигеном вірусу сказу.
Всі принади безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища.
Наголошуємо!
З метою поїдання принад з вакциною дикими тваринами та формування у них стійкого імунітету до збудника сказу, Житомирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області просить не чіпати, не руйнувати та не переміщати на інші місця брикети з вакциною у разі їх виявлення.