Електронагрівальні прилади НЕБЕЗПЕЧНІ!!!
В сучасному світі електронагрівальні прилади стали необхідною частиною нашого побуту, однак важливо пам'ятати про безпеку при їх використанні. Зокрема, небезпека використання електронагрівальних приладів незаводського виготовлення становить серйозну загрозу для безпеки та здоров'я користувачів.
З огляду на вищесказане слід запам'ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
Не дозволяється:
- застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання, або лампи розжарювання;
- користуватися пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;
- експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;
- залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, тощо;
- використовувати побутові електронагрівальні прилади без негорючих підставок;
- використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів;
- заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами.
Користуючись приладами незаводського виготовлення ви можете спіткнутись з наступними ризиками:
Відсутність захисних систем: Електронагрівальні прилади незаводського виготовлення можуть бути позбавлені захисних систем, таких як автоматичне вимкнення при перегріві, що підвищує ризик винекнення пожежі.
Щоб вберегти себе від подібних ризиків дотримуйтесь наступних рекомендацій безпеки:
Купуйте лише ліцензійні прилади: Обирайте електронагрівальні прилади тільки від відомих та ліцензійних виробників, що гарантує їх відповідність стандартам безпеки.
Перевіряйте електроприлади: Ретельно перевіряйте стан електронагрівальних приладів перед використанням, особливо якщо ви не впевнені, що він був придбаний у офіційного виробника.
Не нехтуйте інструкцією до приладу: Завжди дотримуйтеся інструкцій щодо користування та зберігання електронагрівальних приладів.
Уникайте саморемонтів: Не намагайтеся самостійно ремонтувати електроприлади. Звертайтеся до кваліфікованих фахівців у разі несправностей.
Висновок: Притримуючись цих елементарних заходів безпеки при використанні електронагрівальних приладів має величезне значення для запобігання пожеж та травмувань. Обізнаність і обачність споживачів важлива для забезпечення безпечного використання цих пристроїв у повсякденному житті.
Розробив:
Стажист провідного інспектора ВЗНС
курсант 41 взводу ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля Андрій ХАЮК