Розпочинається кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році

Дата: 08.02.2021 11:19

Шановні громадяни!

До 1 травня 2021 року триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2020 році.

Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області запрошує громадян задекларувати доходи, отримані у минулому році.

Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення нової податкової декларації про майновий стан і доходи, форму якої затверджено наказом № 556 (із врахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 25.07.2019 року № 177), та допомогу при її заповненні в контролюючому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому контролюючі органи забезпечують платників податків  бланками декларацій безоплатно.

Для інформування платників податку постійно висвітлюються у ЗМІ та на веб-порталі ДПС України у мережі Інтернет, сторінці в мережі Facebook, субсайті Територіальні органи ДПС у Житомирській області основні питання щодо:

• порядку подання податкової декларації про майновий стан та доходи;
  • категорій платників податку на доходи фізичних осіб, які мають подавати річну податкову декларацію;
  • переліку доходів, що підлягають обов'язковому декларуванню;
  • переліку витрат, які включаються до складу податкової знижки.

Основні випадки отримання доходів, за яких громадянин повинен подати декларацію:

• Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) (ст. 170.1 Податкового кодексу України);
  • Оподаткування інвестиційного прибутку (ст. 170.2 Кодексу);
  • Оподаткування благодійної допомоги (ст. 170.7 Кодексу);
  • Доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом (пп. 168.2 ст. 168 Кодексу);
  • Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (ст. 174.3 Кодексу);
  • Доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу);
  • Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
  • Сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого на 1 січня звітного податкового року (пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
  • Оподаткування доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій), недержавного пенсійного забезпечення, пенсійних вкладів та за договорами довірчого управління (ст. 170.8 Ко­дексу);
  • Оподаткування іноземних доходів (ст. 170.11 Кодексу);
  • Сектор пресслужби ГУ ДПС у Житомирській області

Терміни подання

Платники податків – фізичні особи за результатами звітного податкового року повинні подати податкову декларацію та визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Категорія особи

Строк подання

Громадяни

До 1 травня року, що настає за звітним

Особи, яка проводить незалежну професійну діяльність

Підприємці

Протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року)

Право на податкову знижку

Метою декларування доходів фізич­них осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надміру сплаченого з їх заробітної пла­ти в минулому податковому році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згід­но з положеннями ст. 166 Податкового ко­дексу платники податку на доходи фізич­них осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — ре­зидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення йо­го загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного по­даткового року платником податку ви­трати, підтверджені відповідни­ми платіжними та розрахунковими доку­ментами, зокрема:

• квитанціями;
  • платіжними дорученнями;
  • фіскальними або товарними чеками;
  • прибутковими касовими ордерами;
  • меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверд­жуються копіями договорів, що іденти­фікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково по­винно бути відображено вартість таких то­варів (робіт, послуг) і строк їх продажу (ви­конання, надання).

Для реалізації права на податкову зниж­ку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня 2021 року.

Витрати, дозволені включати до податкової знижки

Витрати

Підстава

Частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом