Чи розповсюджуюється на час карантину відстрочка по виплаті кредиту мікрофінансовій установі ?

Дата: 19.06.2020 11:09
Кількість переглядів: 628

  • розповсюджуюється на час карантину відстрочка по виплаті кредиту мікрофінансовій установі ?

 

 Останнім часом почастішали такі питання від споживачів короткострокових онлайн-позик в зв’язку із введенням в країні карантинних заходів та чутками про «кредитну амністію».

Відповідь на це питання криється у Законі України № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020, згідно якого розділ IV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про споживче кредитування" було доповнено пунктом 6 такого змісту: “У разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. В тому числі, але не виключно, споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язань за таким договором. Забороняється збільшення процентної ставки за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу України, у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит у період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), наступного за місяцем, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), наступного за місяцем, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), виконання зобов’язань зі сплати платежів).”

Вказана норма також поширюється і на короткострокові кредити в так званих мікрофінансових організаціях.

У процитованій нормі мова йде про звільнення саме від відповідальності перед кредитором за прострочку виконання зобов’язань по кредитному договору.

Необхідно чітко розуміти, що саме є зобов’язаннями по кредитному договору – це а) повернення тіла кредиту та б) відсотків за його користування протягом терміну, на який було укладено договір кредиту. Тобто, якщо Ви отримали позику на 30 днів, то сплатити відсотки  маєте саме за цей період.

 Мірами відповідальності за прострочку виконання зобов’язань, за звичай є пеня або штраф. Необхідно зауважити, що в законі йдеться саме про звільнення від обов’язку по сплаті  пені або штрафу за прострочку по кредитному договору, допущену у період з 1 березня 2020 року і аж ніяк не про звільнення від обов’язку по поверненню тіла кредиту та відсотків за його користування під час дії кредитного договору.

Тобто, всупереч всім сподіванням позичальників та боржників мікрофінансових організацій, незважаючи на карантин, тіло кредиту та відсотки таки треба повертати. Полегшення лише в тому, що не будуть до нараховуватися штрафи та пеня, які виникли ПІД ЧАС дії карантину. 

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь  до   Попільнянського бюро правової допомоги за адресою:   смт. Попільня вулиця Горького, 6 а, телефон (04137) 2-51-04.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь