Корнинська об’єднана територіальна громада

Житомирська область, Попільнянський район

Акцизний податок на 2018рік

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту рішення Корнинської селищної ради

«Про встановлення ставки акцизного податку на території Корнинської селищної ради на  2018 рік»

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Корнинської селищної ради «Про встановлення ставки акцизного податку на території Корнинської селищної ради на 2018 рік» підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

1.Визначення та аналіз проблеми на вирішення якої спрямоване державне регулювання.

         Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Податковим кодексом України повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів відносяться до виключної компетенції селищної ради.

Також Податковим кодексом України зобов’язано селищну раду забезпечити прийняття рішень та їх офіційне оприлюднення щодо встановлення місцевих податків та зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування. 

         Враховуючи положення Податкового Кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виникає необхідність встановити на території  Корнинської селищної ради  податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Проблемою є те, що селищна рада не регулює ставку даного податку, адже вона є стала і зафіксована у п. 215.3.10 ст.215 Податкового кодексу України, навіть в разі не встановлення радою даного податку, буде застосовуватися ставка податку визначена в Податковому кодексі України. Проте з метою забезпечення надходжень до селищного  бюджету, регламентування відносин щодо сплати даного податку, а також безумовного виконання вимог Податкового кодексу України на території Корнинської селищної ради і пропонується прийняття рішення «Про встановлення ставки акцизного податку на території Корнинської селищної ради на 2018 рік».

Базою оподаткування  є  вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані.

Ставка акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів встановлюється у розмірі 5 відсотків.

2. Цілі державного  регулювання:

 Основними цілями прийняття селищною  радою даного регуляторного акта є:

- забезпечення дотримання вимог Податкового кодексу України в частині встановлення акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

- отримання додаткового обсягу надходжень до селищного бюджету, тобто збільшення доходної частини селищного бюджету;

- досягнення компромісу між платниками даного податку на території Корнинської селищної ради;

- відкритість процедури, прозорість дій селищної ради при вирішенні питань, пов’язаних зі справлянням акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів  досягнення зазначених цілей.

 Альтернативи щодо вирішення даної проблеми немає, оскільки відповідно до Податкового кодексу України селищна рада самостійно встановлює і визначає порядок сплати місцевих податків та зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

У разі не встановлення рішеннями селищної ради, місцевих податків та зборів, такі податки і збори сплачуються платниками у порядку, встановленому Податковим Кодексом України  за мінімальними ставками та без застосування відповідних коефіцієнтів. Неприйняття рішення «Про встановлення ставки акцизного податку на території Корнинської селищної ради на  2018 рік»  спричинить великі  втрати дохідної частини бюджету селища.

4. Механізм розв'язання проблеми.

Даним регуляторним актом передбачається встановити на території селищної ради акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, його  ставки та порядок сплати.

Запропонований спосіб відповідає принципу державної регуляторної політики, а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, принципу прозорості та врахування громадської думки і пропозицій суб’єктів підприємницької діяльності.      

5. Можливості досягнення встановлених цілей у разіприйняття запропонованого регуляторного акту.

 Прийняття даного регуляторного акту забезпечить належне справляння податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення, прийняті селищною радою в межах наданих їй повноважень, є обов'язкові для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами.

Можливість досягнення зазначених цілей обґрунтована тим, що запропоноване регулювання забезпечує прозорість дій селищної ради по встановленню чіткої процедури сплати акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

6. Аналіз вигод та витрат. Очікувані вигоди та витрати через прийняття регуляторного акту.

 Дія зазначеного регуляторного акту поширюється на  фізичних осіб, юридичних осіб та Корнинську селищну раду.

Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, які виникають у різних груп суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія цього акту, наведена таблиця аналізу вигод та витрат.

Сфера впливу

Вигоди       Витрати 
Корнинська селищна рада Чітке встановлення ставки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів,надходження до селищного бюджету, своєчасне фінансування бюджетної сфери, здійснення робіт по благоустрою селища Витрати на оприлюднення проекту регуляторного акта та затвердженого рішення
Фізичні та юридичні  особи Забезпечення прозорого механізму справляння податку Витрати, пов'язані зі сплатою податку

          7. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акту.

 Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території Корнинської селищної ради  та має необмежений термін дії. В разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків та зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.     

8. Показники результативності регуляторного акту

Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники:

- динаміка кількості платників акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

-обсяги надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту.

 Цільова група: фізичні та юридичні особи – платники акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Базове відстеження результативності регуляторного акту буде проведено після набрання чинності регуляторного акту.

Повторне відстеження результативності рішення селищної ради буде здійснено через рік після набрання ним чинності.

Відстеження результативності прийнятого рішення здійснюватимуться на основі офіційних даних Попільнянського відділення Бердичівської ОДПІ та даних Корнинської селищної ради.

 

Селищний голова                                                                                А.М.Мізерний


 

                                     ПРОЕКТ РІШЕННЯ

                                Корнинської селищної ради

                                  Попільнянського району

                                    Житомирської області

 

 Заслухавши інформацію селищного голови Мізерного Анатолія Миколайовича, в зв»язку з набранням чинності Закону України від 28.12.2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у відповідності до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213, підпункту 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу  України, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  селищна рада

ВИРІШИЛА: 

          1. Платниками акцизного податку є особа – суб»єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

          2. Об»єкт оподаткування: реалізація суб»єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарі.

          3. Базою оподаткування є вартість товару (продукції), виробленого на митній території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку.

          4. Ставка податку для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України, становить 5 відсотків.

         5. Дане рішення підлягає оприлюдненню на сайті Корнинської селищної об»єднаної територіальної громади.

         6. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2018 року.

         7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

 

Селищний голова                                                                                А.М.Мізерний

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь